Sztuka i kultura

 

W Trentino i Val di Sole można zwiedzać zamki, muzea, miasta i zabytkowe wioski. Dostęp do wielu z tych miejsc jest bezpłatny dzięki Trentino Guest Card.

CALDES CASTLE
Gotycki i surowy aspekt zamku Caldes jest wynikiem spotkania różnych kultur, weneckiej, niemieckiej i lombardzkiej, typowych dla tych obszarów na granicy Księstwa Biskupa Trydentu.
 
ARTISTIC SUN CLOCKS IN MONCLASSICO
Spacerując ulicami miejscowości Monclassico i Presson, można podziwiać aż 50 zegarów różnego rodzaju, dzięki czemu mamy do czynienia z prawdziwą galerią sztuki na świeżym powietrzu.
 
SANCTUARY OF SAN ROMEDIO (the most characteristic sanctuary in Europe)
Sanktuarium San Romedio zostało zbudowane na wapiennym klifie o wysokości ponad 70 metrów. Kompleks architektoniczny, położony w pięknym otoczeniu przyrody, składa się z kilku kościołów i kaplic, jedna nad drugą, zbudowanych na skale. Cała konstrukcja jest połączona stromymi schodami ze 131 stopniami.
 
TRENTO MUSE - BUONCONSIGLIO CASTLE - CELLARS
Miasto książąt biskupich z licznymi świadectwami pochodzenia rzymskiego. Jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. Całkowicie odrestaurowane historyczne centrum z interesującymi zabytkami. Nie można przegapić wizyty w Muzeum Nauki i Castello del Buonconsiglio.
 
MADONNA DI CAMPIGLIO
W dyskretnym i pięknym miasteczku, zwanym perłą Dolomitów, znajdziesz liczne butiki z odzieżą, niezwykłą biżuterię oraz sklepy z rękodziełem.
 
PASSO TONALE
W Passo, która wyznacza granicę między Trentino i Lombardią, można wjechać kolejką linową na lodowiec Presena i odwiedzić galerię multimedialną poświęconą losom żołnierzy, którzy walczyli tutaj podczas pierwszej wojna światowej. W drodze powrotnej warto zajrzeć do Forte Strino, ostatniej placówki armii austro-węgierskiej.
 
Inne muzea i zamki, które warto odwiedzić:
 
Muzea
Museum of the Great War in Val di Sole
MMape - The Bee Museum
Rhaetian Museun in Val di Non
Aeronautical Museum in Trento
MART - Museum of Modern Art in Rovereto
Etnographic Museum in San Michele
South Tyrol Museum of Archaeology, Ötzi the Iceman, Bolzano
 
Zamki
Thun Castle (Val di Non)
Valer Castle (Val di Non)
San Michele Castle (Val di Sole)
Stenico Castle (Val Rendena)
Toblino Castle (Le sarche)
Beseno Castle (Rovereto)