Natura

 

Val di Sole posiada dwa najsłynniejsze parki we Włoszech, Park Narodowy Stelvio i Park Naturalny Adamello Brenta, które pozwolą przeżyć wyjątkowe chwile na dziewiczych terenach usianych jeziorami i rzekami, gdzie króluje natura.
 
PARCO NAZIONALE DELLO STELVIO
Park zajmuje powierzchnię 17 560 hektarów, stanowiąc obszary bogate w wartości historyczne i przyrodnicze. Od 1935 r. park chroni cuda krajobrazu alpejskich dolin. To idealna oaza dla wielu gatunków zwierząt, takich jak jelenie, sarny, kozice, koziorożece, orły oraz wiele innych.
 
PARCO NATURALE ADAMELLO BRENTA
Park rozciąga się między Valle di Non, Giudicarie i Valle di Sole i jest największym obszarem chronionym w Trentino. Obejmuje pasma górskie Adamello i Brenta, obejmuje 48 jezior i lodowiec Adamello.
 
LAGHI DI MONTAGNA
Ochłódź stopy w wodzie, wdychaj świeże górskie powietrze i ciesz się spokojem. Krótko mówiąc - odzyskaj energię nad jeziorem Tovel i nad jeziorem Caprioli. Tovel „czerwone jezioro” jest największym naturalnym jeziorem w Trentino, jednym z naturalnych klejnotów parku przyrody Adamello Brenta.
 
VAL DI RABBI – Ponte Tibetano e Cascate di Saent 
To fascynująca podróż po Val di Rabbi, która pozwala podróżować tybetańskim mostem zawieszonym na wysokości 1366 m npm, nad wodospadami Rio Ragaiolo. Również w tej pięknej dolinie można zobaczyć Wodospady Saent.
 
STRADA DELLA MELA E DEI SAPORI
W naszej dolinie znajduje się kilka specjałów kulinarnych, takich jak Trentingrana, Casolét oraz wiele lokalnych. Region słynie też z doskonałych wędlin i produkcji wina. Dolina obfituje w jabłka, gruszki, wiśnie oraz różnorodne warzywa.
 
PARCO FLUVIALE SPORMAGGIORE
Park dzikich zwierząt Spormaggiore znajduje się na płaskowyżu Paganella w Trentino, na rozległym, chronionym terenie otoczonym zielenią. Park oferuje możliwość obserwacji niedźwiedzia brunatnego, rysia, puchacza, lisa, wilka oraz sarny.
 
PARCO FLUVIALE NOVELLA  - CANYON DI FONDO
River Park to 3,5-kilometrowy szlak, gdzie znajdziemy ścieżki spacerowe, które pokonamy z przewodnikiem. To miejsce dla tych, którzy chcą odetchnąć świeżością lasu, odkryć ukryte kaniony Trentino i jednocześnie poznać historię geologiczną tego obszaru. W Val di Non rozpoczyna się spacer do wąwozu Szmaragdowego Jeziora.
 
GIARDINO DELLA ROSA 
W tym ogrodzie znajdziesz ponad czterysta odmian i tysiące róż: botaniczne, starożytne, mieszańce angielskie, pochodzące z łuku alpejskiego.